Limity sprzedaży na eBay – jak sobie z nimi radzić?

limity sprzedaży ebay dla nowych sprzedawców Jeśli jesteś nowym sprzedawcą na platformie eBay, z pewnością napotkałeś na spore ograniczenia w postaci limitów sprzedaży. Uniemożliwiają one sprzedawcom publikację większej ilości przedmiotów. Dlaczego takie limity istnieją i jak można je ominąć?

Dlaczego istnieją początkowe limity sprzedaży na eBay?

eBay, w odróżnieniu do innych platform marketplace, nie podchodzi tak rygorystycznie do procesu weryfikacji nowych sprzedawców, dlatego aby zapewnić wysoką jakość usług i ochronę przed oszustami, stosuje ograniczenia w postaci limitów sprzedaży. Założenie platformy jest takie, aby nowi użytkownicy mieli czas na przyswojenie sobie wiedzy z zakresu zasad działania oraz prowadzenia sprzedaży w sposób bezpieczny i skuteczny dla ich klientów. Na początku, dla polskich sprzedawców, maksymalna liczba przedmiotów, które można aktywować wynosić tylko kilka sztuk. Możesz też być objęty limitami kwotowymi, czyli maksymalną wartością sprzedanych przedmiotów. Warto pamiętać, że limity są indywidualne i zależą od wielu czynników, takich jak rodzaj przedmiotów, które sprzedajesz, cena, jakość twojego konta, oraz lokalizacja sprzedawcy.

Jak sprawdzić obecne limity sprzedaży?

Obecne limity na Twoim koncie eBay możesz zweryfikować na tej stronie: https://www.ebay.de/help/selling/listings/verkaufslimits?id=4107

Jak zwiększyć limit sprzedaży?

Jeśli chcesz zwiększyć limit sprzedaży, możesz złożyć wniosek o zwiększenie limitu na swoim koncie. Wniosek ten jest rozpatrywany indywidualnie, a jego akceptacja zależy od wielu czynników, takich jak:
  • Czas aktywności konta – im dłużej działasz na platformie, tym większa szansa na zwiększenie limitu sprzedaży.
  • Pozytywne opinie od kupujących – im więcej pozytywnych opinii otrzymasz od swoich klientów, tym większa szansa na zwiększenie limitu sprzedaży.
  • Sprzedaż wysokiej jakości produktów – eBay stawia na jakość, dlatego im lepsza jakość twoich sprzedawanych przedmiotów, tym większa szansa na zwiększenie limitu sprzedaży.
  • Wiarygodność – Twoje konto powinno być zweryfikowane, a Twoje dane osobowe powinny być aktualne i zgodne z prawdą.

Zamów bezpłatną konsultację

Porozmawiajmy o Twojej sytuacji – przekonaj się jak możemy Ci pomóc. Kliknij poniższy przycisk i umów niezobowiązującą rozmowę zapoznawczą

Jak złożyć wniosek o zwiększenie limitu sprzedaży?

Jeśli chcesz zwiększyć limity sprzedaży możesz złożyć automatyczny wniosek – w podanym powyżej linku do weryfikacji limitów znajduje się odpowiedni przycisk ebay sprzedaż limity sprzedaży dla nowych sprzedawców Przeważnie jednak ta metoda okaże się nieskuteczna i zdecydowana większość sprzedawców otrzyma następujący komunikat: “Niestety obecnie nie spełniasz wymagań dotyczących zwiększenia limitów sprzedaży….” weryfikacja ebay limitów sprzedaży Istnieje jednak inny, skuteczniejszy sposób na zwiększenie limitów sprzedaży na swoim koncie – kontakt z supportem eBay. Jak to zrobić?

Kontakt z działem wsparcia eBay

W dziale Pomocy należy “wyklikać” odpowiedni temat kontaktu, tj. “Limity sprzedaży” i poprosić o zwiększenie limitów. ebay - wiadomość do support o podniesienie limitów sprzedaży kontakt pomoc ograniczenia W odpowiedzi otrzymamy szablonową wiadomość z listą pytań. ebay wiadomosc dotycząca podniesienia limitów sprzedaży support kontakt mail Po przesłaniu do eBay odpowiedzi nasz wniosek zostanie rozpatrzony. Większość polskich sprzedawców na samym początku otrzymuje limity rzędu 250zł. Poziom zwiększenia limitów zależy oczywiście od osoby rozpatrującej wniosek. Bez historii sprzedażowej eBay niechętnie podnosi początkowe limity i najczęściej zrobi to nieznacznie, np. do 1000zł. Jeżeli jednak dobrze umotywujemy swój wniosek możemy otrzymać na starcie nawet 10 000zł.

Rozwój sprzedaży

W miarę rozwoju sprzedaży eBay zwiększa limity sprzedaży automatycznie. Jeżeli sprzedaż rozwija się dynamicznie i jesteśmy wzorowym użytkownikiem, to obowiązujące limity szybko znikną.
Potrzebujesz pomocy w zwiększeniu limitów sprzedaży na eBay? Napisz do nas – pomożemy!

Paweł, 13.03.2023